KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14325310
nr 1432 5310
Sune Tjellander
(f. 1912), Sverige
Oljemålning, Signerad, daterad 45, landskap. Olja på pannå, 45x54cm, yttermått inklusive ram: 61x71cm
Sune Tjellander, svensk målare född 1912 i Stockholm.
Utrop:
500 kr
måndag 22 november 2021
kl 18:34:36